Jak palić świece?

Każda nasza świeca wykonana jest ręcznie i tworzona tak, aby była wyjątkowym elementem dekoracji, wzbogacając Twój dom oraz życie. Zaprojektowaliśmy świece dekoracyjne tak, aby były rzeźbiarską ozdobą.

Używamy najwyższej jakości wosku rzepakowego oraz certyfikowanych, naturalnych, niebielonych bawełnianych knotów, które zapewniają równomierne i długotrwałe palenie. Każda świeca będzie palić się inaczej, na swój własny, niepowtarzalny sposób. 

Zalecamy następujące wskazówki dotyczące palenia świec dekoracyjnych:

PALENIE

- Przed zapaleniem świecy umieść ją na płaskiej podstawce czy talerzu (naczyniu żaroodpornym) - dzięki temu, wosk będzie się na nim zbierać. Wosk naturalny ma to do siebie, że kapie

- Zapal świecę w bezpiecznym miejscu, z dala od przeciągu oraz łatwopalnych przedmiotów.

- Przytnij knot do długości ok. 0,5 cm. Pozwoli to na równomierne spalanie się świecy.

- Nie pozostawiaj świecy bez nadzoru. Jeżeli wychodzisz z pokoju zgaś płomień świecy.

- Nigdy nie ruszaj i nie przemieszczaj zapalonej świecy.

  

BIEŻĄCE UŻYTKOWANIE

- Gdy świeca nie jest palona, umieść ją z dala od bezpośredniego światła słonecznego i pobliskiego źródła ciepła. Zapobiegnie to blaknięciu, pękaniu i topieniu się świecy.

- Przed ponownym zapaleniem świecy zalecamy przycięcie knota na 0,5 cm od powierzchni wosku, co zapewni stały, równomierny płomień bez kopcenia.

- Jeśli płomień świecy jest za wysoki niezwłocznie zgaś świecę i skróć knot.

- Nie pal świecy dłużej niż 3-4 godziny za jednym razem (w przypadku mniejszych świec oraz wybranego kształtu czas ten będzie krótszy).

- Do zgaszenia świecy użyj gasika, zapobiegnie to rozlaniu wosku.

 

BEZPIECZEŃSTWO ŚWIEC

- Zapaloną świecę trzymaj poza zasięgiem dzieci i zwierząt.

- Zapal świece w miejscu z dala od łatwopalnych przedmiotów jak zasłony, kwiaty, luźny papier.

- Nigdy nie pozostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru.

- Jeśli wosk rozlał się na nieprzywidywane miejsce jak stół czy podłogę, poczekaj aż wosk zaschnie, zeskrob go, a następnie użyj szmatki z ciepłą wodą i płynem aby usunąć zabrudzenie - wosk naturalny usuwa się dość łatwo w przeciwieństwie do parafiny.